Ali Koç Kongrede Konuşuyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Ülker Stadı’ndaki seçimli olağan genel kurul toplantısında bir açıklama yapıyor.

Koç, “Bugün evdeki hesap çarşıya uymadı. Sadece beni destekleyenlere değil, Aziz Yıldırım’ı destekleyenlere de teşekkür ediyorum. Çok farklı bir gün bekliyordum. 6 senedir hayal ettiğim buluşma bugün gerçekleşecekti, olmadı. O kadar çok şey söylendi ki son 6 ayda, insan olan isan bunlara cevap veremediği zaman, atılan iftiralardan bir gram bile doğruluk payı olmadığı zaman isyan ediyorsunuz.”

“Bundan sonraki 3 yıllık başkanını seçecek olan sizlere en doğru bilgilendirmeyi sunmayı hedefliyordum. En büyük hayalim son 6 senede bizleri destekleyen insanlara bundan 3 sene sonra ‘iyi ki yapmışız, iyi ki ona destek vermişiz.’, ama bununla beraber ‘karşısına kaldırım taşı çıksa ona oy verirdim’ diyenlerin de ‘iyi ki adam dayanmış’ der konuma gelmeleri.”

“Ben mertçe savaşmayı, insanların gözünün içine bakarak mücadele etmeyi, söyleyeceğim şeyleri, söyleyeceğim kişi burada olmadığı için, onun yüzüne bakarak söyleyemeyeceğim için ne kadarını söylebilirim bilemiyorum.”

“6 seneyi beraber geçirdik. Futbol dışında geldiğimiz nokta itibaeryşe çok önemli mesafeler kat ettik. Tüm takım branşlarında çok büyük başarılar elde ettik. Borç şuydu, buydu, yanlış hesapladın… Hepsini bir yere getirdik. Biz dün Avrupa’nın batmaya en yakın kulübünden Mourinho’yu transfer edecek konuma geldik. Geminin doğru rotaya girdiğinin en büyük işaretidir bu ama daha yeni başlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x