Muharrem İnce: Masrafları kısma kararı aldık

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçimlerden sonra ilk açıklamasını yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, “Masrafları kısma kararı aldık” dedi.

X hesabından yazılı açıklama ve bir video paylaşan İnce, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’ye seçmenin ‘sarı kart’ gösterdiğini söyledi, CHP’nin başarısını seçmenin ‘AK Parti karşısındaki en güçlü adaya oy verme eğilimi’ ile gerçekleştirdiğini öne sürdü.

İnce’nin x hesabından “Yola devam” notuyla paylaştığı videoda yaptığı açıklama şöyle:

‘MİLLETİMİZ AKP’YE SARI KART GÖSTERDİ’

“Yerel seçimlerin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yıllardır dile getirdiğimiz iktidarın yanlış politikalarının ve hayat pahalılığının bir neticesi olarak milletimiz oyunu AKP’nin karşısında en kuvvetli gördüğü adaylara vermek ve sandığa gitmemek suretiyle AKP’ye sarı kart göstermiştir.

‘ADİL BİR YARIŞ SÖZ KONUSU DEĞİL’

Kutuplaşan siyasette seçmen en istediğine değil en istemediğinin karşısındaki en güçlü adaya oy verdi. Bu kutuplaşan siyasette adil ve demokratik bir yarış söz konusu olmamıştır. Merkezi iktidar devletin her türlü kaynağını kullanmış, yerel yönetimlerde belediyelerin kaynaklarını kullanmışlardır.

‘KİŞİLİKSİZ SİYASİ ORTAM…’

Memleket Partisi kurulduğu günden beri sadece doğruları söylemiş, söylediklerinin de doğru olduğu zaman içinde ortaya çıkmıştır. İktidardaki parti ve başkanına en sert eleştirilerini yaparken muhalefete de uyarı ve eleştirilerini yapmıştır. Türkiye’yi mahkum edilmeye çalışıldığı bu iki kutuplu ve kişiliksiz siyasi ortamdan çıkarmak için üçüncü yol çağrısı yapmıştır. Bu çağrının her kesimden gençler tarafından coşkuyla karşılanması ve sahiplenilmesi bizim için büyük bir umut olmuştur. yürüdüğümüz yolun ve durduğumuz yerine doğru olduğunu biliyoruz, buna inanıyoruz. Ülkemiz için çocuklarımızın geleceği için doğru şeyler yaptığımızı biliyoruz.

‘MİLLETE KIZACAK KÜSECEK DEĞİLİZ’

İyi işin alameti gönlün emin oluşudur derler. Gönlümüz yaptığımız işten emindir. Dolayısıyla bundan, yürüdüğümüz yoldan vazgeçecek değiliz. Millete kızacak küsecek değiliz. Nefesimiz olduğu sürece milletimize doğruları söylemeye, yanlış gördüklerimizi dillendirmeye devam edeceğiz. Kötülerin kazanması için gerekli olan tek şey, iyilerin hiçbir şey yapmamasıdır. Biz hiçbir şey yapmayanlardan olmayacağız. Atatürk’ün yolunda akıl, ahlak ve adalet demeye ısrarla devam edeceğiz. Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyeceğiz. Yaşama sevincini ve geleceği olan ümidimizi hep canlı tutacağız. yaşasın cumhuriyet, yaşasın memleket.”

‘MASRAFLARI KISMA KARARI ALDIK’

Öte yandan yazılı açıklamasında sadece üyelerinin bağışları ile ayakta durduklarını hatırlatan İnce, “Hazine yardımı, belediye avantası, müteahhit payı almayan, sadece üyelerinin bağışları ile ayakta duran bir parti olarak masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. Zaten iletişim olanaklarının bu kadar arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluktur. Parti binalarını küçültüp, dijital platformlardaki varlığımızı artıracağız. Partimizin karar alma mekanizmalarını daha fazla dijitalleştireceğiz. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayacağız. Gençlerle ve kadınlarla olan bağlarımızı güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi yerel seçimde 0,17 oy oranında kalmış ve bir belde kazanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x